РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000217833<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Радько Т. В. 
Агроекологічна оцінка вирощування картоплі в короткоротаційних сівозмінах зони Полісся України : автореф. дис... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / Т. В. Радько; Житомир. нац. агроекол. ун-т. - Житомир, 2008. - 20 c. - укp.

Розроблено агроекологічні засади вирощування картоплі на ясно-сірому лісовому грунті у короткоротаційних сівозмінах зони Полісся. Установлено, що оптимальний ступінь насичення сівозміни картоплею становить 25 % у порівнянні з насиченням 33,3 % та 50 %, що створює сприятливі умови для розвитку рослин, формування врожаю та забезпечує екологічну стійкість агроекосистеми. Надано агроекологічну та біодіагностичну оцінку грунту залежно від удобрення. Вивчено мікробний ценоз та целюлозолітичну активність грунту. Установлено загальну біологічну активність грунту, чисельність мезофауни картоплі та сівозміни в цілому. Доведено, що найвищий урожай екологічно чистих бульб - 197 - 224 ц/га - можна одержати за сумісного внесення у грунт соломи - 3 т/га, сидератів, гною - 10 т/га сівозмінної площі за помірних норм мінеральних добрив - <$Eroman {N sub {30~-~45 } P sub {35~-~50 } K sub {40~-~50 } }>. Інтенсивність балансу поживних речовин за цього становить 138,5 - 149,6 %. З'ясовано, що застосування такої системи удобрення значно знижує ураженість бульб хворобами, підвищує їх лежкість під час зберігання та забепечує екологічну рівновагу агрофітоценозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-41(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360520 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського