РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000217904<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Новіченко Т. М. 
Агролісомеліоративні методи оптимізації екологічних умов сільськогосподарських культур на напівгідроморфних грунтах Полісся : Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Т. М. Новіченко; Держ. агроекол. акад. України. - Житомир, 1999. - 21 c. - укp. - рус.

Викладено результати трирічних досліджень впливу комплексу агро- та лісомеліоративних заходів на екологічні умови сільськогосподарських культур на дернових глейових піщано-легкосуглинкових грунтах Полісся. Дослідженнями встановлено, що полезахисні лісові смуги оптимізують мікрокліматичні умови та забезпечують ефективне використання грунтово-кліматичних ресурсів Полісся. Проведення глибокого рихлення в системі основного обробітку дернових глейових піщано-легкосуглинкових грунтів збільшує їх пористість на 2 - 7 %, водомісткість на 22 - 54 мм, водопроникність в 2 рази, забезпечує оптимальні запаси вологи в шарі 0 - 60 см та її акумуляцію в шарі 60 - 100 см. В системі лісових смуг глибоке рихлення грунту оптимізує водний баланс та знижує коефіцієнт водоспоживання на 5 - 352 м3/т в залежності від біологічних особливостей культур, що поряд з покращанням мікроклімату сприяє більш ефективному використанню високих норм мінеральних добрив. Комплексне застосування агро- та лісомеліоративних заходів і підвищених норм мінеральних добрив позитивно впливає на коефіцієнт використання рослинами фотосинтетично активної радіації, величина якого на посівах однорічних трав та озимого жита перевищувала показники на контролі на 0,06 - 0,16 %. Проведення агромеліоративних заходів в системі полезахисних лісових смуг на фоні підвищеного рівня мінерального живлення дало прибавку врожаю сіна однорічних трав до 8,5 ц/га та зерна озимого жита до 8,4 ц/га.


Індекс рубрикатора НБУВ: П347.13(2УКР3),022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306223 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського