РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000217913<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Слободяник Г. Я. 
Агротехнічна оцінка окремих елементів вирощування спаржі в правобережному Лісостепу України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / Г. Я. Слободяник; Нац. аграр. ун-т. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Доведено перевагу безгребеневої технології у порівнянні з гребеневою під час вирощування спаржі на чорноземі опідзоленому малогумусному важкосуглинковому. Доведено, що з метою прискорення одержання товарного врожаю даної рослини є доцільним для закладання багаторічних насаджень використовувати розсаду, вирощену в закритому грунті у горщечках діаметром 10 см протягом 90 днів. Установлено, що оптимальними умовами для пагоноутворення за умов in vitro є середовище Mypacire - Скуга з додаванням 1 мг/л параамінобензойної кислоти, для укорінення - збагачене 0,5 мг/л <$Ealpha>-нафтил-оцтової кислоти та 0,05 мг/л кінетину. За безгребеневого вирощування рослини доцільно висаджувати за схемами <$E120~ times ~45~ roman см>, для гребеневого - найбільш технологічною є схема <$E160~ times ~35~ roman см>. Доведено, що закладання багаторічних насаджень за стрічковою схемою (<$E140~ symbol Ш ~40)~ times ~30~ roman см> у разі розміщення 37,04 тис./га забезпечує підвищення врожайності пагонів у порівнянні з широкорядними схемами їх висаджування 17,8 і 18,5 тис./га на 35 %. Установлено позитивний вплив на ріст, розвиток і врожайність рослин спаржі пересадивного локального внесення органічних і мінеральних добрив з розрахунку на одну рослину перегною 5 кг і сумісного застосування перегною 4 кг та мінеральних добрив (аміачної селітри 10, суперфосфату 20, калійної солі 10 г). Серед досліджених зразків іноземної селекції виділено як найбільш продуктивні гібриди Андреас <$Eroman F sub 1>, Ціпрес <$Eroman F sub 1>, Ларак <$Eroman F sub 1> і сорт Даріана.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.81-4(4УКР)

Шифр НБУВ: РА332672 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського