РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000218865<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Костирко І. Ю. 
Анортитові легковагі вироби з мікропоруватою структурою : Автореф. дис... канд. техн. наук / І. Ю. Костирко; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". - Х., 2006. - 20 c. - укp.

Розроблено спосіб одержання анортитової легковаги з мікропоруватою структурою та низькою теплопровідністю. Установлено оптимальний склад шихти та технологічні параметри, які забезпечують одержання анортитової легваги з уявною щільністю у діапазоні <$E0,4~-~1,0~ roman {г"/"см sup 3 }> з високими показниками властивостей і теплопровідністю у 2 - 2,5 рази менше, ніж у промислових легковаг. Показано можливість регулювання текучості та строків схоплювання каоліногіпсошамотних мас. Виконано термодинамічний аналіз і вивчено процес фазоутворення у зразках з компонентів оптимальних шихт, що відрізняються за складом від стехіометрії анортиту. Установлено, що утворення анортиту з зазначених природних матеріалів відбувається за більш низьких температур та інтенсивніше, ніж з хімічно чистих речовин. З'ясовано, що характер поруватої структури в одержаних анортитових легковагих виробах впливає на теплопровідність. Найменшу теплопровідність має анортитова легковага з максимальною часткою мікропор 90 % (радіус пор від 1 до 6 мкм). Установлено, що зі зростанням температури теплопровідність у мікропоруватій легковазі зростає не суттєво, збільшення частки макропор (радіус пор <$E>>> 10 мкм) спричинює різке підвищення теплопровідності. Показано, що розроблені мікропоруваті анортитові вироби можна використовувати у середовищах, які контролюються, замість мулітокремнеземистої та шамотної легковаг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л424.92-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343354 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського