РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000218962<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вакула В. Л. 
Антиферомагнітні кореляції та страйповий стан в <$Eroman bold {YBa sub 2 Cu cub 3 O sub {6~+~x} }> за даними оптичного поглинання : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / В. Л. Вакула; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. - Х., 2005. - 18 c. - укp.

Представлено результати експериментального вивчення фазового розшарування та конкуренції антиферомагнітних кореляцій і металізації у нормальному стані надпровідника <$Eroman {YBa sub 2 Cu sub 3 O sub {6~+~x} }>. Дослідження проведено методом оптичної спектроскопії пропускання (поглинання) тонких плівок <$Eroman {YBa sub 2 Cu sub 3 O sub {6~+~x} }> (x = 0,3 - 0,9) в області енергій 1,3 - 3 еВ в інтервалі 400 - 20 К. Виділено вузькосмугові особливості, що діагностують магнонну підсистему та ступінь металізації. Показано високу чутливість <$Eroman B sub d >-смуги (1,5 еВ) до металізації й екситон-бімагнонної смуги A + 3J (2,15 еВ) - до народження та згасання крайових магнонів. Під час охолодження металічних плівок вперше встановлено появу додаткової екситон-двомагнонної смуги A + 4J (2,28 еВ), обумовленої народженням на міжзонних переходах двох слабозв'язаних магнонів. Зроблено висновок про появу страйпового упорядкування в нормальному стані та його збереження у надпровідній фазі. Вперше проведено порівняльний аналіз одержаних результатів з опублікованими температурними даними з нейтронного (<$Epi , pi>-резонансу та швидкостей релаксації спіну мюонів. Одержано підтвердження припущення про розвиток страйпового та псевдощілинного стану в одній області температур.


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022 + В377.35,022 + В374.73,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336894 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського