РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000219078<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Городецька Н. Л. 
"Ареопагітики" та їх вплив на формування та розвиток філософської думки України XI - XVII ст. : Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / Н. Л. Городецька; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2004. - 18 c. - укp.

Досліджено вплив ідей Діонісія Ареопагіта на формування та специфіку розвитку філософської думки України XI - XVII ст. Проаналізовано особливості їх інтерпретації у творчості вітчизняних мислителів - Теодосія Печерського, Митрополита Іларіона, Кирила Транквіліона-Ставровецького, Станіслава Оріховського, Івана Вишенського, Петра Могили. Конкретизовано роль неоплатонізму Ареопагіта в формуванні їх філософсько-релігійних та морально-етичних поглядів, зокрема у трактуванні поєднання концепцій неоплатонізму з філософськими принципами християнства. Виділено особливу традицію у коментуванні та вивченні "Ареопагітиків", притаманну діячам української філософської культури. Доведено, що характерними рисами їх концепцій світобудови є співвідношення віри та розуму, шляхи богопізнання та християнська містика, ієрархія небесна та земна, множинність Бога у Трійці. Виявлено, що сприйняття "Ареопагітиків" вітчизняними філософами у різні історичні епохи мало відповідне духовне підгрунтя, на основі якого формувались нові ідеї, концепції та розуміння філософсько-релігійного вчення Діонісія Ареопагіта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)416-335 + Ю3(4УКР)41/44

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333262 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського