РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000219114<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Забєліна Л. О. 
Архетип самості в контексті культурних традицій : Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / Л. О. Забєліна; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. - Сімф., 2004. - 19 c. - укp.

Здійснено культурологічну реконструкцію розвитку гностичних ідей, що одержали своє символічне вираження в андрогінному образі архетипу самості. Проаналізовано архетипний образ андрогіну як гностичний "об'єднавчий" символ у культурних традиціях іудаїзму, християнства, тантризму, йоги, адвайта-веданти, даосизму й тибетської ваджраяни. Вперше показано, що архетип самості є символотвірною структурою у процесі формування універсальної культурної символіки гнозису. Обгрунтовано, що архетип самості є "об'єднавчим" символом або його антропоморфним вираженням - архетипним образом андрогіну. На підставі аналізу значного обсягу історико-культурного матеріалу з'ясовано, що архетипний образ андрогіну реалізований як універсально-культурний символ гнозису, який має значення генеративного конституюючого начала в історії культури. Обгрунтовано концепцію культурологічної експлікації архетипу самості у межах синхронно-діахронної структури: гнозис - самість - андрогін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22 + Ч111.155

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331892 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського