РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000219963<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Федоренко О. А. 
Біофізичні властивості іонних каналів мембран ядерної оболонки : автореф. дис... канд. біол. наук / О. А. Федоренко; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. - К., 2007. - 22 c. - укp.

З використанням методу петч-клемп у мембранах ізольованих ядер пірамідних нейронів СА1 ділянки і гранулярних нейронів зубчастої звивини гіпокампа та Т-лімфоцитів виявлено іонні канали, більшість з яких описано вперше, та досліджено їх біофізичні властивості. Встановлено, що катіонні канали великої провідності не пов'язані з комплексами ядерної пори. З'ясовано, що в ядерних мембранах клітин різних типів експресуються спонтанно активні іонні канали з відмінними біофізичними властивостями. Виявлено істотні відмінності в наборах іонних каналів у внутрішній та зовнішній ядерних мембранах, що обумовлює їх фізіологічну спеціалізацію. У внутрішній ядерній мембрані пірамідних нейронів вперше виявлено інозитолтрифосфатні рецептори (<$Eroman {IP sub 3 Rs}>). Доведено, що ядерна оболонка даних клітин може функціонувати як кальцієве депо, з якого <$Eroman Ca sup 2+> вивільнюється в нуклеоплазму. У мембранах ядер гранулярних нейронів не зареєстровано <$Eroman Ca sup 2+>-каналів, що пояснено різними механізмами регуляції кальцієвої сигналізації в різних клітинах. Виявлено, що <$Eroman {IP sub 3 Rs}> та катіонні канали великої провідності в ядерних мембранах центральних нейронів інгібуються негативним потенціалом у перинуклеарному просторі, що імовірно є одним з механізмів регуляції тривалості вивільнення <$Eroman Ca sup 2+> з внутрішньоклітинних депо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*551.27*715.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353254 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського