Федоренко О. А. Біофізичні властивості іонних каналів мембран ядерної оболонки : автореф. дис... канд. біол. наук / О. А. Федоренко; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. - К., 2007. - 22 c. - укp.З використанням методу петч-клемп у мембранах ізольованих ядер пірамідних нейронів СА1 ділянки і гранулярних нейронів зубчастої звивини гіпокампа та Т-лімфоцитів виявлено іонні канали, більшість з яких описано вперше, та досліджено їх біофізичні властивості. Встановлено, що катіонні канали великої провідності не пов'язані з комплексами ядерної пори. З'ясовано, що в ядерних мембранах клітин різних типів експресуються спонтанно активні іонні канали з відмінними біофізичними властивостями. Виявлено істотні відмінності в наборах іонних каналів у внутрішній та зовнішній ядерних мембранах, що обумовлює їх фізіологічну спеціалізацію. У внутрішній ядерній мембрані пірамідних нейронів вперше виявлено інозитолтрифосфатні рецептори (<$Eroman {IP sub 3 Rs}>). Доведено, що ядерна оболонка даних клітин може функціонувати як кальцієве депо, з якого <$Eroman Ca sup 2+> вивільнюється в нуклеоплазму. У мембранах ядер гранулярних нейронів не зареєстровано <$Eroman Ca sup 2+>-каналів, що пояснено різними механізмами регуляції кальцієвої сигналізації в різних клітинах. Виявлено, що <$Eroman {IP sub 3 Rs}> та катіонні канали великої провідності в ядерних мембранах центральних нейронів інгібуються негативним потенціалом у перинуклеарному просторі, що імовірно є одним з механізмів регуляції тривалості вивільнення <$Eroman Ca sup 2+> з внутрішньоклітинних депо. Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*551.27*715.7
Рубрики:
Шифр НБУВ: РА353254 Пошук видання у каталогах НБУВ
Повний текст Автореферати дисертацій Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|