РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000220049<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Козловський В. І. 
Важкі метали в екосистемах висотного профілю Чорногори (Українські Карпати) : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.16 / В. І. Козловський; Дніпропетр. нац. ун-т. - Л., 2002. - 20 c. - укp.

Встановлено, що у порівнянні з кларковими значеннями, грунти збагачені Pb і Cd ( у 2 - 3 рази), збіднені Fe, Zn (у 2 - 4 рази), Cu (у 5 - 13 разів) Mn (у 20 - 50 разів). У зіставленні з материнською породою, нагромадження характерне для Pb (Kea = 1,5 - 2,0) та Cd (Kea = 4 - 8). Визначено, що елювіально-акумулятивні коефіцієнти (Kea) у Mn, Fe, Cu, Zn є істотно меншими за одиницю або незначно її перевищують. Середній вміст Cu, Zn, Mn, Fe у рослинному покриві знаходиться на рівні кларкових значень для рослинності суші. Має місце перевищення над кларковими значеннями (на порядок величини та більше) вмісту Cd і Pb. Вміст макро- та мікроелементів у сніговому покриві не перевищує значень, характерних для найменш антропогенно змінених фонових районів Землі. Концентрації металів у мохах і лишайниках Чорногори є вищими, ніж середні значення для фонових екосистем Європи. Зазначено, що аналіз гербарних зразків мохів початку XX ст. часових трендів нагромадження важких металів не виявив, встановлено, що у гербарних і сучасних зразках трапляються концентрації металів, вищі за середні значення у Європі останнього десятиліття. Виявлено тісні кореляційні зв'язки між елементами у рослинних об'єктах, важливу роль у формуванні мікроелементного складу яких відіграє атмосферне живлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*806(4УКР3) + Е0*807*801.48(4УКР3)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського