РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000220521<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Муць І. Р. 
Взаємодія компонентів в системах Sr-{Ni, Cu}-In та споріднених (ізотермічні перерізи діаграм стану, кристалічні структури та деякі фізичні властивості сполук) : автореф. дис... канд. хім. наук : 02.00.01 / І. Р. Муць; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2009. - 20 c. - укp.

Виявлено, що в результаті дослідження взаємодії компонентів у системах Ca-Ni-In, Sr-Ni-In, Sr-Cu-In методами рентгенофазового, рентгеноструктурного, мікроструктурного та локального рентгеноспектрального аналізів вперше побудовано ізотермічні перерізи діаграм стану для систем Sr-Ni-In, Sr-Cu-In в області від 0 до 50 ат. % Sr за умов 670 K та уточнено ізотермічний переріз діаграми стану системи Ca-Ni-In в області від 0 до 50 ат. % Ca за умов 670 K. Доведено, що у досліджених і споріднених системах методами порошку та монокристалу підтверджено існування 13-ти раніше невідомих і виявлено існування 27-ми нових тернарних сполук, для 35-ти - встановлено кристалічну структуру, для 25-ти з яких - методом монокристала, чотири сполуки є першими представниками нових структурних типів, а саме: <$Eroman {SrNi sub 8 In sub 5 ,~SrCu sub 7 In sub 6 } <$Eroman {Ca sub 3 Au sub 3 In,~SrAu sub 3 In sub 3 }>. Визначено на основі вивчення залежності магнітної сприйнятливості від температури і кривих намагнічення, що сполука <$E{ roman EuNi} sub {7~+~x } { roman In} sub {6~-~x }> є феромагнетиком, а температурна залежність питомого електроопору вказала на металічний тип провідності. Проаналізовано, що магнітні сполуки <$Eroman {EuAu sub 3 In sub 3 }> є характерними для парамагнетика, однак, результати дослідження температурної залежності питомої теплоємності <$Eroman {EuAu sub 3 In sub 3 }> дають підстави стверджувати про магнітне впорядкування за температури нижче 3 K. Одержано Мессбауревські спектри поглинання для сполуки <$Eroman {EuAu sub 3 In sub 3 }>, що вказали на наявність іонів <$Eroman Eu sup 2+>. Визначено, що сполука <$Eroman CaNiIn sub 2> -


Індекс рубрикатора НБУВ: Г534.511,0 + К204.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366263 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського