РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000220829<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лушнікова І. В. 
Вивчення участі продуктів метаболізму арахідонової кислоти у функціонуванні гепатоцитів щурів в культурі та кокультурі з клітинами Купфера : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.13 / І. В. Лушнікова; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. - К., 1999. - 17 c. - укp.

Досліджено вплив блокаторів ліпоксигенази - нордігідрогуаяретової кислоти (НДГК), циклооксигенази - індометацину (ІНД) та тромбоксансинтетази - бензилімідазолу (БІА) на функціональний стан гепатоцитів у культурі та кокультурі з клітинами Купфера в нормі та у разі ураження CCl4. Показано, що НДГК підвищує активність електрон-транспортного ланцюга мітохондрій гепатоцитів, що характеризує мітохондріальне дихання в 4-годинний термін, та знижує цей показник за 24 години, підвищує життєздатність клітин (за даними активності аланін-амінотрансферази (АЛТ) в культуральному середовищі), але не впливає на синтез сечовини. За умов ураження гепатоцитів чотирихлористим вуглецем НДГК має протективну дію - знижує вихід АЛТ з клітин і запобігає пригніченню активності електрон-транспортного ланцюга мітохондрій. Ефект більш виражений в кокультурі гепатоцитів із клітинами Купфера. ІНД знижує синтез сечовини в гепатоцитах, але не викликає суттєвих змін їх життєздатності й активності електрон-транспортного ланцюга мітохондрій в нормі та у разі ураження CCl4. Встановлено, що БІА змінює функції гепатоцитів, підвищуючи активність електрон-транспортного ланцюга мітохондрій та знижуючи синтез сечовини, а також проявляє виражену протективну дію в умовах ураження CCl4. Одержані дані свідчать, що ейкозаноїди є важливими ауто- та паракринними регуляторами функцій гепатоцитів в нормі, а також, що продукти ліпоксигенази та тромбоксансинтетази мають безпосередній ушкоджуючий вплив на гепатоцити у разі токсичного ураження печінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.137.1*723,022 + Е60*734.26*72,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306845 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського