РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000221300<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ніжанковський С. В. 
Вирощування оптичних кристалів сапфіру методом горизонтальної спрямованої кристалізації з використанням відновних газових середовищ : Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.04.07 / С. В. Ніжанковський; НАН України. Наук.-технол. комплекс "Ін-т монокристалів". Наук.-дослід. від-ня "Оптич. та конструкц. кристали". - Х., 2003. - 20 c. - Бібліогр.: с. 15-16. - укp.

За результатами дослідження розроблено нову технологію одержання з металургійного глинозему дешевої шихти для вирощування оптичних кристалів сапфіру марки Г-00, яка складається з двох стадій: термохімічного очищення порошку глинозему під впливом високотемпературного відновного середовища CO + <$Eroman H sub 2> низького тиску ( ~ <$E10 sup -1 ~-~1> торр); безтигельної плавки очищеного порошку. Показано, що кристали сапфіру, вирощені за методом горизонтальної спрямованої кристалізації (ГСК) у відновному середовищі CO + <$Eroman H sub 2> низького тиску з шихти на основі металургійного глинозему, за оптичною та структурною досконалістю не поступаються кристалам, одержаним з більш чистих, але дорогих видів шихти. Установлено, що оптичні властивості таких кристалів визначаються, головним чином, вмістом домішки титану та відновним потенціалом середовища вирощування, які визначають концентрацію аніонних вакансій і валентний стан титану <$Eroman {Ti sup 3+ "/"Ti sup 4+ }>. Розроблено методику відпалу сапфірових елементів у середовищах з різним відновним потенціалом, що дозволяє коректувати їх оптичні та структурні властивості, наприклад, підвищувати прозорість в ультрафіолетовому випромінюванні. Установлено, що кристали сапфіру, вирощені за методом ГСК у відновних середовищах Ar + (CO,<$Eroman H sub 2>) з загальним тиском більш 10 торр, містять мікровключення, які розсіюють світло, і характеризуються підвищеним вмістом аніонних вакансій. Показано, що мікровключення мають не домішкову природу та утворюються в розплаві <$Eroman {Al sub O sub 3 }> в результаті його аніонної нестехіометрії, викликаної взаємодією з відновними


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.147,022 + Л463.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326412 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського