Білецька І. О. Виховання цінності іншої людини в молодших підлітків у процесі розв'язування моральних задач : Автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.07 / І. О. Білецька; Ін-т пробл. виховання АПН України. - К., 2004. - 20 c. - укp.Обгрунтовано умови виховання сприймання цінності іншої людини в молодших підлітків у процесі розв'язання моральних задач у позаурочній діяльності. Розглянуто суть, структуру та особливості категорії цінності іншої людини та вплив традиційних методів морального виховання на її формування в молодших підлітків. Зазначено, що запропонований метод розв'язання моральних задач створює природну необхідність приймати рішення самостійно, розвивати внутрішню потребу в усвідомленні цінності іншої людини без зовнішнього примусу, а також забезпечує наявність операційної системи впливів, яка робить виховний процес достатньо керованим і прогнозованим. Розкрито суть моральної задачі, запропоновано структурно-функціональну модель її розв'язання молодшими підлітками з метою виховання в них моральних якостей щодо даного питання. Установлено, що процес вирішення моральних задач містить основні етапи: аналітичний, конструктивний та виконавчий, які в своїй сукупності утворюють процесуальну структуру розв'язування, тобто своєрідний "цикл" діяльності. Викладено технологію формування усвідомлення цінності іншої людини в дітей-підлітків, визначено вплив спілкування як системотвірний вид життєдіяльності учнів дослідженого віку на ефективність розв'язання ними моральних задач. Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352
Рубрики:
Шифр НБУВ: РА330278 Пошук видання у каталогах НБУВ
Повний текст Автореферати дисертацій Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|