РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000221564<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Несін В. В. 
Властивості кальційактивованих та АТФ-індукованих калієвих струмів мембрани міоцитів taenia caeci морської свинки : автореф. дис... канд. біол. наук / В. В. Несін; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. - К., 2008. - 20 c. - укp.

З використанням методу фіксації потенціалу проведено розділення трансмембранних вихідних калієвих струмів. Показано, що вихідний калієвий струм на 50 % блокувався неселективним блокатором <$Eroman K sup +> каналів - тетраетиламонієм (ТЕА) (1 мМ), та на 40 % - селективним блокатором каналів великої провідності (ВК) - паксиліном (100 нМ). Близько 10 % вихідного калієвого струму пригнічується блокатором нікотинових холінорецепторів і каналів малої провідності (SK) d-тубокурарином (d-ТК) за концентрації 50 мкМ. Вивчено вплив наведених блокаторів на спонтанні вихідні струми (СВС) та показано, що останні за своїми ознаками можна розділити на струми малої та великої амплітуди. СВС великої амплітуди чутливі до паксиліну та ТЕА, що доводить, що вони переносяться серез ВК канали. СВС малої амплітуди чутливі до дії d-ТК. Це доводить, що вони переносяться через SK канали. За результатами дослідження СВС у разі прикладання аденозин-<$E5 prime>-трифосфата (АТФ) показано, що головна роль у пуринергічному гальмуванні належить каналам як основному механізму гіперполяризації мембрани ГМК. Досліджено внутрішньоклітинні шляхи гальмування, спричиненого активацією пуринорецепторів мембрани ГМК та показано, що блокатор інозитол 1,4,5 три-фосфат (IP3) рецепторів 2-АРВ (30 мкМ) пригнічував частоту СВС малої амплітуди та не впливав на СВС великої амплітуди. Це доводить, що результатом виникнення СВС малої амплітуди є вивільнення <$Eroman Ca sup 2+> з інозитом три-фосфатного (<$Eroman IP sub 3>) чутливого <$Eroman Ca sup 2+> депоміоцитів. Відзначено, що додаткова аплікація АТФ (100 мкМ) на фоні 2-АРВ та блокатора фософоліпази C - U73122 не призводила


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.821*715.71*725.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355368 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського