РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000221843<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сумбаєв В. В. 
Вплив аскорбінової кислоти та функціонально пов'язаних з нею сполук на активність ксантиноксидази і ксантидегідрогенази : Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / В. В. Сумбаєв; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. - К., 1999. - 19 c. - укp.

Дисертацію присвячено вивченню in vitro та in vivo ксантиноксидази і ксантиндегідрогенази - двох функціональних форм ферменту, який відповідає за утворення сечової кислоти в організмі. Досліджено вплив ряду речовин на активність ксантиноксидази і ксантиндегідрогенази. Встановлено, що in vitro аскорбінова кислота та інші відновлювачі-антиоксиданти - глутатіон, дитіотреітол та цистеїн в залежності від концентрації активують або неконкурентно інгібують ксантиноксидазу. Цистеїн при цьому перетворюється за участю ксантиноксидази на цистеїнсульфінову кислоту. Усі ці агенти неконкурентно інгібують ксантиндегідрогеназу. Кортикостероїди - гідрокортизон, дексаметазон та дезоксикортикостерон в мікромолярних концентраціях неконкурентно інгібують ксантиноксидазу і ксантиндегідрогеназу, зв'язуючись з ферментом. Кофеїн, фолат та гістидин конкурентно інгібують ксантиноксидазу і ксантиндегідрогеназу. При цьому гістидин та фолат перетворюються, відповідно, на 2-оксигістідін та 8-оксифолієву кислоту. Аскорбінова кислота в терапевтичних дозах in vivo знижує рівень сечової кислоти в організмі мурчаків та людини. Можливий механізм цього процесу полягає в активації аскорбіновою кислотою утворення глюкокортикоїдів, які гальмують утворення сечової кислоти. Крім того, аскорбінова кислота безпосередньо інгібує ксантиндегідрогеназу, а в гіпердозах і ксантиноксидазу. Гідрокартизон в терапевтичних дозах викликає зниження рівня сечововї кислоти в організмі мурчаків. Кофеїн в терапевтичних дозах знижує рівень глюкокортикоїдів та підвищує утворення сечової кислоти з гіпоксантину і ксантину в організмі людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.41 оксидази + Е60*723.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського