РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000221846<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пиц М. В. 
Вплив атомних і структурних дефектів на електронні процеси в епітаксійних плівках телуридів олова і свинцю : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.18 / М. В. Пиц; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ, 2001. - 20 c. - укp.

Показано, що під час вирощування плівок свинцю SnTe з парової фази методом гарячої стінки на відколах монокристалів (111) BaF2 переважаючими дефектами є двозарядні вакансії олова (VSn2-). Встановлено, що опромінення плівок альфа-частинками ~ 5 МеВ інтенсивністю 2 . 107 см-2с-1 генерує в плівках пари Френкеля (Sni+ - VSn2-) і (Tei0 - VTe2-) з вакансіями металу та халькогену акцепторного типу. З'ясовано, що у вирощених плівках телуриду свинцю переважають однозарядні міжвузлові атоми свинцю (Pbi+) і двозарядні вакансії свинцю (VPb2-). Дозові залежності концентрації струму від радіаційного опромінення пояснено утворенням дефектів у катіонній (Pbi+ - VPb2-) та аніонній Tei0 - VTe2+ підгратках. На основі зіставлення експериментальних і розрахункових дозових залежностей концентрації носіїв струму визначено коефіцієнти генерації дифузії точкових дефектів і розміри областей їх рекомбінації. Радіаційне опромінення плівок обумовлено релаксацією нерівноважних структурних станів, розпадом і гомогенізацією великомасштабних дефектів, що є причиною виникнення мікронапруг, росту мозаїчності, густини дислокацій (за великих доз опромінення 2 . 1011 - 1013 см-2). Термічний відпал у вакуумі та на повітрі пояснено кінетикою рекристалізаційних та окиснювальних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + К232.402.6 + К232.702.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314154 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського