РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000221859<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чіпко Т. М. 
Вплив блокади <$Eroman АТ sub 1>-рецепторів лозартаном на функціональний стан нирок при експериментальній серцевій недостатності : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Т. М. Чіпко; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Удосконалено уявлення про патогенетичну роль внутрішньониркової генерації ангіотензину ІІ у механізмах порушення функції нирок. Установлено, що у тварин зі звуженням черевної аорти відбувається зменшення швидкості клубочкової фільтрації (ШКФ): гіперкреатинінемія супроводжуються зниженням проксимальної реабсорції іонів натрію та пригніченням ниркового кислотовиділення. Уперше показано, що позитивні ефекти лозартану на кислотовидільну діяльність нирок у щурів зі звуженням даної аорти реалізуються через підвищення ШКФ і збільшення проксимальної реабсорбції іонів натрію. З'ясовано, що звуження задньої порожнистої вени не має негативного впливу на функцію нирок, однак блокада <$Eroman АТ aub 1>-рецепторів лозартаном призводить до неконтрольованих втрат натрію з сечею, гіпонатріємії, порушення натрійзалежних механізмів ацидифікації сечі та зниження ШКФ. Доведено, що одночасне звуження черевної аорти та задньої порожнистої вени порушує екскреторну функцію нирок, зменшує проксимальну та підсилює дистальну реасорбцію іонів натрію з пригніченням натрій-водневого протитранспорту. Досліджено, що лозартан відновлює ШКФ, однак послаблює канальцево-канальцевий баланс, що викликає гіпонатріємію та знижує інтенсивність натрійзалежних процесів ацидифікації сечі. Зазначено, що порушення функціонального стану нирок за різних патогенетичних варіантів серцевої недостатності пов'язані з надмірним утворенням активних форм кисню у кортикальній тканині нирок (КТН), що викликає підсилення процесів ліпопероксидації, пероксидної модифікації білків (ПМБ), активує протеоліз і зменшує інтенсивність ферментативного фібринолізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324919 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського