РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000221973<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Костюк М. М. 
Вплив довготривалого застосування добрив і вапна на агрохімічні властивості ясно-сірого лісового поверхнево оглеєного грунту західного Лісостепу : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.04 / М. М. Костюк; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознав. та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". - Х., 2004. - 21 c. - укp.

На підставі результатів стаціонарного досліду, започаткованого в 1965 р. на ясно-сірому лісовому поверхнево оглеєному грунті вивчено закономірність довготривалого впливу (протягом п'яти семипільних ротацій) різних систем удобрення та вапнування у сівозміні на агрохімічні властивості, поживний режим, урожай та якість зеленої маси кукурудзи на силос. Установлено, що покращання агрохімічних показників та підвищення родючості даного типу грунту, одержання стабільних і біологічно повноцінних урожаїв зеленої маси кукурудзи на силос забезпечується за умов застосування органо-мінеральної системи удобрення з внесенням на гектар сівозмінної площі <$Eroman {N sub 122 P sub 116 K sub 135 }> та 10 т гною на фоні 1,0 н вапна. Визначено, що використання самих мінеральних добрив є економічно та біоенергетично недоцільним заходом та призводить до зниження родючості. З застосуванням термодинамічних методів досліджень буферних властивостей грунту встановлено низьку стійкість ясно-сірого поверхнево оглеєного грунту до антропогенних навантажень, зокрема, кислотного, фосфатного та калійного впливів. Запропоновано використовувати для розрахунку оптимально-необхідних норм добрив і вапна параметри буферних властивостей ясно-сірого лісового грунту як високоінформативні критерії оцінки стану його родючості.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.174

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328406 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського