РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000222088<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вовканич Л. С. 
Вплив катіонів лужноземельних і перехідних металів на функціонування мітохондрій печінки щурів : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.02 / Л. С. Вовканич; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено вивченню механізмів дії катіонів металів (КМ), зокрема, Ca2+, Sr2+, Mn2+, Cd2+ і La3+, на дихання, ADP-фосфорилюючу і Ca2+-акумулюючу функції мітохондрій (МХ) печінки, та на стан неспецифічної проникності їх внутрішньої мембрани. Встановлено, що МХ здатні до енергозалежної акумуляції КМ, швидкість якої визначається ентальпією гідратації КМ та їх спорідненістю до COO- груп Ca2+-уніпортера МХ. Пригнічення КМ процесів окислення субстратів та окисного фосфорилювання у МХ корелює з константами стійкості комплексів цих металів з SH- групами цистеїну. КМ інгібують транспорт Ca2+ у МХ за конкурентним (Sr2+, Mn2+, La3+) та змішаним типом (Cd2+). Вираженість інгібування визначається ентальпією гідратації КМ та їх спорідненістю до COO- груп Ca2+-уніпортера. Ca2+ і Cd2+, на відміну від Sr2+, Mn2+ та La2+, індукують збільшення неспецифічної проникності мембрани МХ. Sr2+ і Mn2+ здатні конкурентно пригнічувати цей процес. Отже, здатність КМ взаємодіяти з різними функціональними системами МХ неоднакова і визначається їх фізико-хімічними властивостями, зокрема, ентальпією гідратації та спорідненістю до кисне- і сірковмісних груп біолігандів, що може бути використано для направленого пошуку антидотів до різних металів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*551.322.6*73-641.1,022 + Е60*801.1-641.1,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305862 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського