РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000222374<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Завадський О. В. 
Вплив порушення пневматизації скроневої кістки на розвиток і перебіг різних форм запальних захворювань середнього вуха : Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.19 / О. В. Завадський; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. - К., 2004. - 37 c. - укp.

Розглянуто проблеми профілактики та лікування запальних захворювань середнього вуха. Запропоновано нову концепцію механізму впливу ступеня пневматизації скроневої кістки на перебіг різних форм хронічних гнійних середніх отитів (ХГСО) шляхом реалізації компенсаторних можливостей переходу тканин середнього вуха на анаеробний тип дихання, що залежить від розвитку клітинної системи. Встановлено можливість здійснення компенсації недосконалості імунітету в грудному дитячому віці шляхом посилення фагоцитарної реакції макрофагів у середньому вусі в період пневматизації скроневої кістки. Доведено, що склеротичний тип соскоподібного відростку не є анатомічним варіантом норми. З'ясовано, що формування склерозованих і малопневматизованих відростків та асиметрії їх будови у хворих на ХГСО відбувається в результаті порушення процесу пневматизації як наслідку дії середніх отитів, перенесених у грудному та ранньому дитячому віці. Зроблено висновок про відсутність вторинного запального склерозування раніше добре пневматизованих соскоподібних відростків. Показано, що порушення функції слухової труби сприяє формуванню склеротичних і малопневматизованих відростків. Встановлено наявність і роль системи сурфактанта у разі ХГСО у середньому вусі. Виявлено, що розвиток гострого мастоїдиту відбувається лише у добре пневматизованих відростках і не пов'язаний з типом соскоподібного. Розроблено комплексний консервативний метод лікування хворих на ХГСО, який передбачає додаткове місцеве застосування кисню, мірамістину та лазерного опромінювання, що підвищує ефективність лікування, скорочує його терміни та дозволяє досягти стійкої ремісії у 94 % хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.601.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335346 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського