РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000222657<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нарган Т. П. 
Вплив тривалості вегетаційного періоду на господарсько корисні ознаки сортів і ліній озимої м'якої пшениці на півдні України : Автореф. дис... канд. с.- г. наук / Т. П. Нарган; Селекц.-генет. ін-т - Нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення УААН. - О., 2005. - 18 c. - укp.

Викладено результати досліджень закономірностей мінливості ознаки тривалості періоду вегетації та окремих етапів онтогенезу у сортів, ліній та гібридів озимої пшениці під впливом різних погодних та агротехнічних умов вирощування. Встановлено, що зі скороченням тривалості вегетації у процесі селекції та сортозмін збільшується варіабельність окремих етапів, що сприяє покращенню адаптивного потенціалу сортів. Виявлено вплив тривалості вегетації та окремих етапів розвитку на урожайность, якість зерна, морозо-зимостійкість, а також стійкість щодо ураження хворобами (бурою іржею, борошнистою росою, фузаріозом колосу) та ушкодження прихованостебловими шкідниками. Встановлено результативність добору та тривалість періоду вегетації серед різних гібридних популяцій <$Eroman F sub 2~-~4> у разі зміни умов вирощування рослин. Вперше експериментально підтверджено необхідність дифернційованого підходу щодо розгляду етапів весняно-літньої вегетації озимої м'якої пшениці. Розроблено модель сортотипу для селекційних програм, на основі якої створено сорти Багряна та Запорука. Показано, що використання даної моделі сприяє збільшенню адаптивного потенціалу та одержанню стабільних урожаїв пшениці на півдні України.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-476(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341298 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського