РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000222747<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сльотов О. М. 
Вплив ізовалентної домішки Mg на структурні та оптичні властивості кристалів ZnSe : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / О. М. Сльотов; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2005. - 20 c. - укp.

Визначено оптимальні умови дифузії у разі легування селеніду цинку ізовалентною домішкою магнію для одержання ефективної синьо-блакитної люмінесценції з <$Eh back 35 up 10 - omega sub m ~ symbol Ы ~2,68~ roman еВ> за кімнатних температур. Завдяки використанню методу <$Elambda>-модуляції установлено наявність у даному випромінюванні ZnSe:Mg трьох складових смуг: міжзонної, екситонної та донорно-акцепторної. Показано, що відпал кристалів ZnSe у насиченій парі Mg за 1 200 К призводить до зміни складу ансамблю точкових дефектів. Установлено, що атоми Mg заміщують вакансії цинку <$EV sub { roman Zn }> і утворюють глибокі донорні центри <$Eroman {Mg sub Zn }>, за участю яких формується ефективне (~ 20 % за 300 К) випромінювання зв'язаних екситонів. З'ясовано, що виведення ізовалентної домішки магнію за присутності атомів цинку спричинює додаткову генерацію міжвузлових атомів селену <$Eroman Se sub i>, які є дрібними акцепторними центрами з <$EE sub a ~ symbol Ы ~0,03~ roman еВ>. Показано, що цинк у складі легуючої шихти Mg:Zn = 0,9:0,1 розташовується у міжвузловинах, утворюючи глибокі донорні рівні з <$EE sub d ~ symbol Ы ~0,6~ roman еВ>. Виявлено, що дані центри на відстанях перекриття хвильових функцій з міжвузловими атомами <$Eroman Se sub i prime> утворюють донорно-акцепторні пари типу <$Eroman Zn sub i sup { symbol Ч } ~-~ roman Se sub i prime>. Переходи носіїв заряду за їх участі формують у спектрах поглинання, відбивання та люмінесценції смугу з <$Eh back 35 up 10 - omega sub m ~ symbol Ы ~2,62~ roman еВ>.


Індекс рубрикатора НБУВ: З852-03 + К294.08

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339624 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського