РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000222786<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бойко Н. М. 
Вплив іонів важких металів на електричні параметри мембран зародків в'юна Misgurnus fossilis L. : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.02 / Н. М. Бойко; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2003. - 20 c. - укp.

Показано, що присутність в інкубаційному середовищі двовалентних катіонів важких металів: нікелю, кобальту, олова, цинку, марганцю та кадмію у концентраціях <$E10 sup -6 ~-~10 sup -4> М веде до появи змін у динаміці трансмембранного потенціалу зародків. Доведено, що унаслідок впливу катіонів даних металів спостерігались зниження рівня абсолютних значень потенціалу, збільшення періоду та зменшення амплітуди коливань величин потенціалу. Зазначено, що дані зміни проявлялись більш суттєво із збільшенням концентрації солей металів у середовищі інкубації. Встановлено, що деполяризація мембрани зародків в'юна за умов впливу іонів важких металів зумовлена зниженням активності <$ENa sup + ,~K sup +>-АТФ-ази унаслідок дії цих іонів. Показано, що вплив іонів важких металів викликає ульраструктурні зміни у зародків в'юна. Виявлено значні пошкодження органел бластомерів, зокрема, набряк мітохондрій, гіпертрофію комплексу Гольджі, розрідження гіалоплазми, розпушення та розриви мітохондріальних, а також плазматичної мембран. Досліджено, що інкубація зародків в'юна у середовищі із вмістом іонів важких металів веде до появи морфогенетичних змін у личинок віком 10 діб. Доведено, що описані зміни підтверджують токсичний вплив катіонів важких металів на живі організми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.334.252.53*333.44-641

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323555 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського