РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000223344<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гончарова І. В. 
Гексафторофосфат літію. Синтез та фазові рівноваги в апротонних середовищах : Автореф. дис... канд. хім. наук : 02.00.01 / І. В. Гончарова; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. - Д., 2000. - 18 c. - укp.

Вивчено взаємодію молекул в системах HF - PCl5 та HF - PCl5 - LiF і розроблено способи синтезу високоякісного гексафторофосфату літію. Показано перебіг процесів послідовного заміщення Хлору на Фтор в оточенні P(V) та координації молекул фториду водню або іонів Li+ на вакантну орбіталь Фосфору. Запропоновані способи синтезу відзначаються високими показниками виходу та якості продукту. Одержані зразки перевищують за якістю продукти відомих фірм США, Європи та Японії. Вивчено кінетику лужного гідролізу однієї з найбільш розповсюджених домішок в LiPF6 - дифторофосфату літію, LiPO2F2. Зіставлення активаційних параметрів процесу з аналогічними даними для гідролізу PO2F2 за відсутності Li+ свідчать про важливу роль сольватаційних ефектів у рамках асоціативного механізму, що узгоджується з даними квантово-хімічних розрахунків. Розроблено компонентний метод аналізу LiPF6, що базується на кінетичних принципах. Вперше вивчено фазові рівноваги за участю LiPF6 і ряду апротонних розчинників - 1,3-диметоксиетану, пропіленкарбонату та гаммабутиролактону, побудовано відповідні політерми розчинності. Виділено та вивчено ряд кристалосольватів. Відсутність кореляцій між іонізуючою та сольвативною здатністю розчинників свідчать про складності міжчастинкових взаємодій та наявність переважаючої дії факторів сольватації або енергії кристалічних граток у різних концентраційних областях. Показано можливість використання одержаних даних для розробки нових способів отримання електролітів літієвих батарей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г125.232.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310525 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського