РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000223345<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Байдич Л. Е. 
Гексафторофосфати лужних металів: синтез, властивості, застосування у суперконденсаторах : автореф. дис... канд. хім. наук / Л. Е. Байдич; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". - Д., 2007. - 19 c. - укp.

Розроблено простий спосіб одержання розчинів електроліту для суперконденсаторів на основі натрій гексафторофосфату в апротонному розчиннику, успішне випробування якого проведено на промислових зразках типорозміру R2325 з вугільними електродами. З метою наукового обгрунтування вибору оптимального складу та властивостей розчинів електролітів на основі гексафторофосфатів вивчено взаємодію в системі <$Eroman {NaPO sub 3 ~-~HF~-~H sub 2 O}>, процеси екстракції продуктів взаємодії у пропіленкарбонаті (ПК), фазові рівноваги у системі <$Eroman NaPF sub 6> - ПК у широкому інтервалі температур <$E20~ symbol Ь ~58,9~ symbol Р roman C>. Проведено квантово-хімічні розрахунки систем <$Eroman {Me sup + "/"PF sup 6- }>/ПК (Me = Li, Na, K) та показано, що всупереч енергійній сольватації катіонів металів молекулами достатньо полярного апротонного розчинника у структурах утворених іонних пар не відбувається втручання його молекули між катіонами та аніонами. Таке взаємне розташування частинок у розчинах <$Eroman MePF sub 6> - ПК дозволяє зробити припущення, що зі зменшенням радіуса катіона у ряді Li <$Esymbol О> Na <$Esymbol О> K може відбуватися посилення асоціації, що визначає зниження кількості зарядів, здатних формувати подвійний електричний шар. Тому з ростом радіуса катіона в ряді Li <$Esymbol О> Na <$Esymbol О> K має місце суттєве зростання ємності суперконденсаторів з вугільними електродами для концентрацій електроліту від 0,2 до 1,0 m.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.187 + З264.6-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353488 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського