РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку

Чапля А. Є. 
Генетична диференціація культурного ячменю (Hordeum vulgare L.) за альтернативними біохімічними ознаками : Автореф. дис... канд. біол. наук / А. Є. Чапля; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. - К., 2006. - 24 c. - укp.

Шляхом електрофорезу гордеїнів - спирторозчинних запасних білків зерна ячменю - у поліакриламідному гелі з гліцин-ецетатною буферною системою (pH 3,1) ідентифіковано 28, 32 і 4 алельні варіанти цих білків, генетичний контроль яких здійснюють кластерні гордеїнкодувальні локуси Hrd A, Hrd B і Hrd F відповідно. Виявлено 5 варіантів білків HRD A та 3 - HRD B, неідентифікованих раніше за використання крохмального гелю, а також додаткову мінливість у межах відомих блоків. Установлено зчеплення між проламіновими маркерами (5S) ячменю і двома з трьох виявлених поліморфних локусів глютеліну: а саме: Hrd A - Hrd B - Glu 1 - Glu 2; Glu 3. Генетичний контроль <$Ealpha>-амілази здійснюють 12 варіантів у локусі Amy 1 і 4 - Amy 2, контроль <$Ebeta>-амілази - 3 у локусі Bmy 1. Варіанти в локусах гордеїнів, <$Ealpha>- і <$Ebeta>-амілази мають неоднакову частоту наявності у культурі ярого ячменю. На підставі результатів дослідження географічного розподілу алелів BMY 1 показано, що на особливості частоти алелів <$Ebeta>-амілази основний вплив мають кліматичні характеристики регіону. Генотипи, що мають алель BMY 1 Br відзначаються кращими соловими властивостями у порівнянні з BMY 1 Ar і можуть бути маркерами цих ознак у селекції ярого пивоварного ячменю. Показано можливість спільного використання ізоферментів і RAPD-маркерів для картування геном ячменю: у дві групи зчеплення з шести встановлених увійшли локуси ізоферментів BMY 1 і Est 5.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.7-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346315 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського