РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000223592<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Грущинська Н. М. 
Геоекономічні трансформації в Центрально-Східному регіоні Європи в контексті національних пріоритетів України : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.05.01 / Н. М. Грущинська; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К., 2003. - 18 c. - укp.

Виявлено напрями формування та еволюції інтеграційних моделей країн Центрально-Східного регіону Європи (ЦСЄ) в контексті процесів глобалізації та регіоналізації. Показано, що інтеграція до Євросоюзу виступає гарантією соціально-економічної стабільності та динамізації розвитку країн світу. Обгрунтовано, що за сучасних умов ключову роль відіграють засоби інвестиційно-структурної політики держави. Сформульовано задачі мінімізації негативних наслідків та одержання позитивних результатів для України від розширення ЄС. Вперше виявлено інституційні аспекти адаптації країн регіону у процесі інтеграції до ЄС. Відзначено, що широке торговельно-економічне, коопераційне партнерство України з державами ЦСЄ є важливою складовою геоекономічної моделі держави. Доведено, що умовою забезпечення глобальної конкурентоспроможності є перехід до активної промислово-технологічної політики, подолання тенденцій технологічної деградації ряду основних галузей економіки, вихід на провідні позиції в конкурентній боротьбі за тими напрямами наукомісткого виробництва, за якими Україна має переваги. Показано мету "наближення" до ЄС та використання фактора близькості до цього блоку. Наголошено на ролі підтримки України у процесі приєднання до ГАТТ/СОТ, на значущості підключення до окремих європейських програм, зокрема, в галузі енергетики, транспорту, науки й техніки, охорони навколишнього середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327449 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського