РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000223889<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мельничук Л. С. 
Гончарство Поділля в системі етнокультури українців (друга половина XIX - XX століття) : Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.05 / Л. С. Мельничук; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2004. - 32 c. - укp.

Проведено комплексне дослідження гончарства Поділля у період найбільш інтенсивного розвитку галузі. Вперше у вітчизняній історіографії гончарство Поділля розглянуто як етнокультурне явище, що відображає особливості історичного, соціально-економічного та духовного розвитку краю, художньо-виробничий досвід та унікальну форму втілення етнічного світогляду. Показано роль провідних центрів гончарного промислу та їх вплив на торгово-економічне та культурне життя регіону. Розкрито художньо-стильові особливості, проведено районування подільської кераміки, з'ясовано її технолого-художню специфіку та мистецьку цінність. Досліджено значення гончарства у формуванні духовної культури подолян, показано трансформацію професійної обрядовості та побуту гончарів, використання предметів гончарного виробництва у календарних і родинних звичаях та їх семіотичні функції. На підставі комплексного дослідження господарського, декоративно-ужиткового та світоглядного призначення народної кераміки встановлено широку сферу її використання у життєдіяльності подолян, з'ясовано місце подільського гончарства у системі традиційної культури українців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(23=Укр7,35)-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332479 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського