РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000224310<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кметь Т. І. 
Гігієнічне значення комбінованої дії нітрату натрію та хлориду кадмію з урахуванням вікових особливостей та характеру метаболізму : Автореф. дис... канд. мед. наук / Т. І. Кметь; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано доцільність використання у гігієнічних дослідженнях фенотипу ацетилювання як біомаркера схильності до несприятливого впливу хімічних речовин. Запропоновано застосування настоянки ехінацеї пурпурової як засобу біопрофілактики їх шкіливої дії. На моделях гострого та підгострого впливу нітрату натрію та хлориду кадмію з'ясовано вікові особливості та гігієнічне значення біохімічних змін як критеріїв шкідливої дії. За умов введення щурам хлориду кадмію та нітрату натрію у дозі 1/2 <$Eroman DL sub 50> встановлено, що біомаркером схильності до розвитку гострої інтоксикації є "повільний тип" ацетилювання незалежно від віку за летальним ефектом, середнім часом загибелі тварин і змінами біохімічних показників крові та печінки. У разі введення тваринам протягом 14-ти днів нітрату натрію та хлориду кадмію, відповідно, у дозах 1/15 <$Eroman DL sub 50> та 1/150 <$Eroman DL sub 50> виявлено, що у молодому віці маркером схильності є "повільний" тип ацетилювання, а у дорослих і старих тварин - "швидкий". З'ясовано, що внутрішньошлункове введення спиртової настоянки ехінацеї пурпурової у дозі 0,25 мл/кг за умов підгострого впливу нітрату натрію та хлориду кадмію забезпечує більш виражену нормалізацію показників центральної нервової системи, стабілізацію рівня гемоглобіну та зниження метгемоглобінемії у молодих осіб з "повільним" типом ацетилювання, а у дорослих і старих - зі "швидким".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2 + Р284.412

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344082 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського