РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000224402<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Попов Ю. В. 
Гідромеханічне та електричне моделювання процесів передачі та перетворення акустичних сигналів у завитці органа слуху : Автореф. дис... д-ра біол. наук : 03.00.02 / Ю. В. Попов; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. - К., 2003. - 44 c. - укp.

У дослідах на двох (довжиною відповідно 300 та 540 м) та елекричній (6 резонансних контурів) моделях завитка органа слуху визначено можливість існування процесів передачі та перетворення акустичних сигналів (АС) у завитку згідно з теоріями - резонансною Гельмгольца та біжучої хвилі Бекеші. На противагу твердженням Бекеші, що резонансні процеси можуть відбуватися тільки за умов натягненої в ширину базилярної мембрани (БМ) та за наявності проміжків між резонансними ланками, застосовано суцільну БМ, не натягнену ні в ширину, ні в довжину. Передача збуджуючого АС здійснювалась безпосередньо через наповнюючу моделі рідину, а також біжучою хвилею на БМ. Показано, що на БМ існують резонанси, місцезнаходження яких залежить від частоти АС; амплітуда резонансних коливань БМ одногопорядку з амплітудою АС, тоді як амплітуда біжучої хвилі швидко згасає в напрямку гелікотерми і час її проходження вздовж БМ набагато (в десятки разів) перевищує час проходження АС безпосередньо через наповнюючу моделі рідину. Зроблено висновок, що процеси передачі та перетворення АС у завитку відбуваються згідно з резонансною теорією Гельмгольца.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.222.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326175 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського