РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000224503<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Моісеєва Т. М. 
Двостадійна кристалізація аморфних сплавів Fe - B - (Si): кінетика і механізми формування кристалічних фаз : автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук / Т. М. Моісеєва; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. - Донецьк, 2008. - 24 c. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень двостадійної кристалізації певних аморфних сплавів Fe - B(Si), а також аналізу цього процесу в рамках розроблених аналітичних моделей. На прикладі аморфного сплаву <$Eroman {Fe sub 84 B sub 16 }>, в якому стадії формування кристалів <$Ealpha>- Fe і бориду <$Eroman {Fe sub 3 B}> суттєво перекриваються, показано, що кінетика цього процесу може бути описана рівнянням, яке базується на підсумовуванні перетворених об'ємів кожної з фаз. Розроблено аналітичні співвідношення, що описують динаміку змін розмірів нанокристалів залежно від часу відпалу та (у сполученні з моделлю Колмогорова) кінетику первинної нанокристалізації. Установлено, що процес формування наномасштабних кристалів у аморфному сплаві <$Eroman {Fe sub 85 B sub 15 }> задовільно описуються у межах розробленої моделі, оцінено значення ефективного коефіцієнта дифузії, що контролює швидкість росту кристалів і, таким чином, визначає термічну стійкість аморфного стану. Для опису кінетики двостадійної кристалізації з розділеними стадіями (<$Eroman {Fe sub 85 B sub 15 }>) запропоновано кінетичне рівняння на базі моделі Колмогорова, яке передбачає підсумовування розширених об'ємів фаз, у якому частка первинно закристалізованої нанокристалічної фази обмежена за рахунок зіткнення дифузійних полів. Показано, що кінетика двостадійної кристалізації за умов нагрівання з постійною швидкістю g може бути описана відповідними аналітичним рівняннями для ізотермічних процесів, в яких замість реального часу процесу t використовується ефективний час у вигляді <$ET sup 2 "/"(qQ)> з урахуванням


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.4,022 + В375.143.1,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335311 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського