РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000225239<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лук'янов Р. Ю. 
Диктіокаульоз овець (особливості патогенезу та заходи боротьби) : автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.11 / Р. Ю. Лук'янов; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2009. - 19 c. - укp.

Наведено матеріали стосовно ролі диктіокаулюсів окремо, а також в асоціації з виділеними з легенів хворих овець мікроорганізмами у виникненні бронхопневмоній за умов господарств. Розроблено профілактичні та лікувальні заходи. За результатами проведених досліджень у господарствах Автономної Республіки Крим виявлено асоційовані респіраторні хвороби овець, спричинені диктіокаульозно-мікробною асоціацією, за цього як первинний фактор є диктіокаули, ускладнювальну роль відіграють різні види бактерій (Staph. aureus, E. coli. P. vulgaris, P. multocida). Досліджено легені ягнят, хворих на бронхопневмонію та виявлено личиники та статевозрілі диктіокаулюси у 62,3 - 66,4 % випадків. У більшості досліджених проб разом з диктіокаулюсами виділено також Str. pyogenes (12,03 %), Str. pneumonie (15,82 %), Staph. aureus (17,9 %), E. coli (18,36 %), P. multocida (32,9 %), P. haemolytica (21,52 %). У порівняльному аспекті вивчено різні схеми лікування асоціативних бронхопневмоній овець. Як найбільш ефективне визначено комплексне застосування препаратів - антгельмінтика з антибіотиком та імуностимулятором (біомектину з енроксилом і метилурацилом). Установлено, що використання комплексних схем лікування забезпечує одужання тварин і нормалізацію в їх організмі кількості еритроцитів, лейкоцитів, загального білка, БАСК, T-, B-лімфоцитів, ЦІК, еозинофілів. Розроблено й обгрунтовано аерозольний метод лікування та профілактики диктіокальозно-мікробної бронхопневмонії з застосуванням біомектину за дози 0,016 мл/кг маси тіла разом з енроксилом і метилурацилом. Доведено ефективність


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.626.322.1-931

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366123 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського