РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000225266<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Митровцій В. В. 
Динаміка гратки і структурні фазові переходи в гіпо(селено)-дифосфатах з шаруватою кристалічною структурою : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / В. В. Митровцій; Ужгород. нац. ун-т. - Ужгород, 2000. - 20 c. - укp.

Проаналізовано динаміку гратки й аномалій термодинамічних властивостей під час структурних фазових переходів. Вивчено різні типи дипольного упорядкування для анізотропних кристалів типу MM'P2X6(M, M' = Cu, In, Cr, Sn, Pb; X = S, Se), описаних в моделях "двомірної" (2D) та "тримірної" (3D) кристалічних граток. Встановлено, що в твердих розчинах "тримірних" кристалів Sn2P2 (SexS1 - x)6 відбувається статистичний розподіл взаємозаміщення атомів халькогену в аніонній підгратці. В околі трикритичної точки Ліфшиця для власних одновісних сегнетоелектриків типу Sn2P2 (SexS1 - x)6 спостерігалася "середньо-польова" трикритична поведінка, модифікована логарифмічними поправками. Зміна геометрії аніонів [P2S(Se)6]4- за умов переходу від 3D (SnP2S6) структур зумовила трансформацію коливного спектра кристалів (зміну характеру нормальних коливань, перерозподіл інтенсивностей їх смуг у спектрах комбінаційного розсіювання світла) та зростання електрон-фононної взаємодії (збільшення розмиття урбахівського краю оптичного поглинання). У шаруватому кристалі CuInP2Se6 вперше виявлено фазові переходи другого роду типу порядок-безпорядок за Т0 = 248,5 К та першого роду за умов Тc = 235,5 К. За результатами оптичних і діелектричних досліджень зроблено припущення, що проміжкові фази у кристалах CuInP2Se6 та CuCrP2S6 - неспівмірні. Взаємозаміщення атомів в аніонній підгратці


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312308 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського