РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000225424<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Степанова І. В. 
Динамічна взаємодія кальцієвих каналів плазматичної мембрани з внутрішньоклітинними кальцієвими депо в сенсорних нейронах щура : Автореф. дис... канд. біол. наук / І. В. Степанова; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. - К., 2005. - 24 c. - укp.

Досліджено взаємний внесок кальцієвих каналів плазматичної мембрани, мітохондрій і ендоплазматичного ретикулуму (ЕР) у кальцієву сигналізацію в нейронах спінальних гангліїв малого та середнього діаметра соми. Показано, що за контрольних умов мітохондрії активно захоплюють <$Eroman Ca sup 2+>, що надходить у цитозол за потенціалкерованими каналами плазмалеми, що обмежують амплітуду кальцієвого транзієнта, спричиненого деполяризацією плазмалеми на 39 %. За цього ЕР, навпаки, підсилює сигнал, обумовлений аплікацією гіперкалієвого розчину на 35 %. Показано наявність депоактивованих кальцієвих транзієнтів, що спричинюють у цих клітинах за умов активації ріанодинчутливих або інозитол-трифосфатчутливих рецепторів ЕР та у разі спустошення ЕР за каналами витоку шляхом аплікації тапсигаргіну. Проаналізовано різницю у кінетичних характеристиках наростання депоактивованих кальцієвих сигналів і зроблено припущення про можливі причини наявності таких розбіжностей. Проведено дослідження капсаіциніндукованих кальцієвих сигналів, взаємопов'язаних з наявністю ванілоїдних рецепторів на плазматичній мембрані та мембрані ЕР. Показано, що чутливість рецепторів плазмалеми майже на порядок вище, ніж їх чутливість у внутрішній мембрані. Доведено участь мітохондрій у формуванні характеристик кальцієвих транзієнтів, обумовлених активацією депокерованих і рецепторкерованих кальцієвих каналів плазматичної мембрани.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.11*01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського