РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000225499<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хірний В. П. 
Дисипація енергії та нелінійна провідність гранульованих надпровідників другого роду в надпровідному і нормальному станах : Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.22 / В. П. Хірний; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. - Х., 2004. - 29 c. - укp.

Досліджено кінетику переходу з бездисипативного стану в дисипативний, а також процес проникнення магнітного поля транспортного струму в плівкові керамічні <$Eroman {YBa sub 2 Cu sub 3 O sub {7~-~ delta }}> та <$Eroman Bi sub {1~-~x } roman Pb sub x roman {Sr sub 2 Ca sub 3 } roman O sub y> гранульовані об'ємні високотемпературні надпровідники (ВТНП) - зразки зі слабкими силами пінінга. За результатами аналітичного дослідження виявлено існування смуг проковзування фази, що дає змогу пояснити появу генерації електромагнітних коливань у плівкових тонких надпровідниках. Установлено, що перехід до дисипативного стану у керамічних ВТНП-зразках відбувається завдяки проникненню кільцевих і спіральних утворень з вихорів Джозефсона. У високотемпературних ітрієвих надпровідникових зразках виявлено розірвані на неоднорідностях квантовані магнітні вихори Абрикосова, поля розсіяння яких утворюють захоплені та залишкові поля у зразках. Експериментально показано, що в області температур, вищих за <$Eroman {Т sub с }> зменшення нелінійності залежності опору від температури відбувається завдяки скороченню числа рухомих носіїв заряду (дірок), а поява падаючої ділянки на вольт-амперних характеристиках за кімнатних і вищих за них температур - як розвиток нестійкості струму та виникнення термоелектричного домену.


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського