РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000225606<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Миронюк Б. М. 
Диференціально-топічна діагностика інтракохлеарної хронічної сенсоневральної приглухуватості у дітей : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.19 / Б. М. Миронюк; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Наведено результати обстеження та лікування 110-ти хворих з II - III ступенем хронічної сенсоневральної приглухуватості (ХСНП) з використанням тесту швидкої слухової адаптації. Виділено чотири основних варіанти адаптивних реакцій, з урахуванням яких можна визначити 4 форми інтракохлеарної ХСНП: рецепторну (ураження локалізується у волоскових клітинах); невральну (ураженою є ділянка першого нейрона); змішану - рецепторно-невральну (уражені волоскові клітини та волокна слухового нерва); адаптаційно-збережену (частина елементів внутрішнього вуха зруйнована або загибла, а ті, що залишилися, функціонують нормально). Виявлено, що ендоауральне фоноелектрофоретичне введення хворим лікарських препаратів, зокрема, розчинів вітаміну <$Eroman B sub 1>, ніфедипіну, адреналіну, преднізолону (а також поєднання двох останніх), призводить до достовірного зниження порогів сприйняття звуків на мовних частотах у пацієнтів з невральною та рецепторно-невральною формами інтракохлеарної сенсоневральної приглухуватості. У дітей з рецепторною й адаптаційно-збереженою формами інтракохлеарної сенсоневральної приглухуватості не установлено статистично-достовірних змін слухової функції. Відзначено, що результати проведеного дослідження дають змогу прогнозувати ефективність лікування дітей, хворих на інтракохлеарну хронічну сенсоневральну приглухуватість та здійснювати деталізацію інтракохлеарних уражень. Уточнено класифікацію інтракохлеарної ХСНП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.683.024.2-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського