РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000225965<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бутенко Г. З. 
Дослідження 2-метрового телескопа для підвищення якості астрофізичних спостережень : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук / Г. З. Бутенко; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. - К., 2007. - 20 c. - укp.

З використанням методу Гартмана досліджено стан оптичних систем Річі-Кретьєна та куде 2-м телескопа на піку Терскол. Визначено фактори, які впливають на якість зображення, що створюється оптикою телескопа. На підставі результатів спеціальних спостережень, проведених протягом 1998 - 2004 рр. одержано значення аберацій Зайделя (коми, сферичної аберації та астигматизму) для центру поля оптичних систем телескопа, по полю оптичної системи Річі-Кретьєна, величини кружків розсіяння з концентрацією енергії 80 % для обох оптичних схем, оцінено стан юстування фокуса Касегрена, роботу систем кріплення та розвантаження дзеркал. На 2-м телескопі виконано ПЗЗ-спостереження ділянки неба у скупченні NGC 6 913. У полі <$E8 prime ~ symbol times ~5 prime> визначено зоряні величини та координати зірок до <$Eroman {V~=~20 sup m }>. Визначено зв'язок інструментальної фотометричної системи з системою UBVR Джонсона. Виявлено, що середня квадратична похибка одного визначення зоряної величини для зірок до <$Eroman {V~=~20 sup m }> становить <$E0.02~-~0.03 sup roman m>, похибка визначення прямокутних координат дорівнює <$E0.03~-~0.04 sup symbol Т>. За результатами досліджень мікроклімату труби та башти 2-м телескопа обгрунтовано доцільність використання штатних систем продуву підкупольного приміщення та закритої труби телескопа та відпрацьовано режими їх функціонування.


Індекс рубрикатора НБУВ: В6 с0,022 + В342.8,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349877 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського