РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000225981<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Желтоножська М. В. 
Дослідження вертикальної міграції радіонуклідів у ближній зоні ЧАЕС з використанням нерадіохімічних методів : автореф. дис... канд. техн. наук / М. В. Желтоножська; НАН України. Ін-т пробл. безпеки атом. електростанцій. - К., 2008. - 20 c. - укp.

Розроблено нові практичні підходи щодо визначення трансуранових радіонуклідів у грунтах; оцінювання їх вмісту у профілі грунтів; визначення параметрів вертикального перенесення <$Enothing sup 90 roman Sr,~ nothing sup 137 roman Cs,~ nothing sup 154,~155 roman Eu,~ nothing sup 241 roman Am> та ізотопів Pu у профілі різних грунтів; встановлення ізотопних відношень даних радіонуклідів у грунтових розрізах. Для вимірювання <$Ealpha>-випромінюючих нуклідів у 30-км зоні ЧАЕС розроблено нерадіохімічний метод, для реалізації якого одержано нове калібрувальне джерело <$Enothing sup 44 roman Ti> в ультранизькій області енергії <$Egamma>-квантів (4кеВ). Досліджено міграцію радіонуклідів на території полігонів, розташованих у ближній зоні ЧАЕС, виконано комплексний порівняльний аналіз поведінки ізотопів Pu, <$Enothing sup 241 roman Am,~ nothing sup 154,~155 roman Eu,~ nothing sup 90 roman Sr,~ nothing sup 137 roman Cs> у вивчених грунтових розрізах. Уперше виявлено присутність <$Enothing sup 21 roman Au> у спектрах зразків до глибини 30 см в усіх розрізах, що вивчали. Присутність ізотопів U зафіксовано тільки у верхньому 2-см шарі. Досліджено радіонуклідний склад "паливних" частинок, відібраних у 30-км зоні ЧАЕС у 1998 - 2002 рр., одержано ізотопні співвідношення та оцінено внесок у глобальні випадіння в зоні аварії ЧАЕС з вивчення "гарячих" частинок, відібраних з Семипалатинського полігону та літературних даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*801.1-652.152

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА356621 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського