РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000226104<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Цінцадзе В. П. 
Дослідження механізмів модуляції синаптичної передачі аналогом поліфосфатів, що не гідролізується, в гіпокампі щура : Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / В. П. Цінцадзе; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. - К., 2006. - 24 c. - укp.

Наведено результати детальних досліджень дії аналога діаденозинових поліфосфатів (ДАПФ), що не гідролізується, на синаптичну передачу у гіпокампі щура. Установлено, що ця речовина спричинює пригнічення фокальних потенціалів, що були зареєстровані в СА1-зоні гіпокампу за умов стимуляції колатералей Шаффера. З'ясовано, що цей вплив має пригнічувальний характер і опосередкований дією рецепторів, які належать до сімейства пуринових. Активація цих рецепторів зумовлює викид оксиду азоту, що індукує каскад реакцій, внаслідок яких підвищується концентрація аденозину у зовнішньоклітинному середовищі. Зовнішньоклітинний аденозин активує аденозинові рецептори, дія яких через G-білки спричинює гіперполяризувальний калієвий струм на поверхні дендритів. На підставі результатів дослідів на ізольованих нейронах СА3-зони гіпокампа вперше виявлено збільшення амплітуди струмів через НМДА-опосередковані канали за наявності <$Eroman {AppCH sub 2 ppA}>. За експериментального дослідження цього феномену встановлено, що збільшення амплітуди струмів через НМДА-канали є результатом усунення його блоку двовалентними катіонами, що опосередковане дією внутрішньоклітинних тирозинових кіназ, які модулюють комплекс. Активація тирозинових кіназ є результатом активації пуринових рецепторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.522

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347259 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського