РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000226143<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Костюченко О. В. 
Дослідження пейсмекерної активності нейронів молюска та впливу на неї тритерпенових глікозидів : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.13 / О. В. Костюченко; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. - Сімф., 2002. - 16 c. - укp.

Вивчено механізми генерації пейсмекерної активності нейронів слимака, а також вплив на неї тритерпенових глікозидів. Показано, що ізольовані нейрони ППа2 і ППа7 мають ендогенну ритмічну активність, а пейсмекероподібна активність нейрону ППа1 має екзогенне походження. Пейсмекерна активність ініціюється у дендритному дереві нервової клітини, а потім електротонічно поширюється до соми, де й відбувається генерація повномірних потенціалів дії. Найбільш вірогідно, що іони кальцію та Jh-струм не беруть безпосередньої участі у генерації пейсмекерної активності у досліджуваних ідентифікованих нервових клітинах виноградного слимака. Знайдено новий тип протон-керованого струму, який відрізняється від описаних раніше струмів кислотно-чутливих іонних каналів, присутніх у нейронах ссавців. Досліджено вплив тритерпенових глікозидів на пейсмекерну активність нейронів слимака. Монодесмозидні глікозиди у концентраціях <$E 2 cdot 10 sup -3 - 10 sup -4> М додано у зовнішній розчин, що зумовило тривалу гіперполяризацію нейронів. Встановлено, що дані сполуки підвищують амплітуду вихідного калієвого струму. Дія глікозидів є неспецифічною та розвивається протягом 1 - 2 хвилин. Висловлено припущення, що вплив тритерпенових глікозидів у високих концентраціях пов'язаний із виникненням неселективних пор у мембранах нейронів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319278 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського