РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000226156<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Величко О. В. 
Дослідження польових ефектів у локально-ангармонічних та сегнетоелектричних системах з переходами лад-безлад : Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук : 01.04.02 / О. В. Величко; НАН України. Ін-т фізики конденс. систем. - Л., 2005. - 21 c. - укp.

Розроблено мікроскопічну теорію польових ефектів у системах з переходом типу лад -- безлад, де структурні елементи можуть перебувати у декількох станах. Шляхом модифікації моделей де Жена і Міцуї та розрахунку у межах узагальненої схеми методу когерентного потенціалу встановлено, що в локально-ангармонічних системах вплив вакансійних полів є причиною появи нових фаз і фазових переходів з можливим виникненням бістабільності або фазового розшарування (зокрема, утворення апексних киснів у <$Eroman {YBa sub 2 Cu sub 3 } roman O sub {7~-~x }>, а в спектрі колективних збуджень з'являються додаткові підзони. Для систем зі співіснуванням впорядкувань сегнето- та антисегнетоелектричного типу вздовж різних осей запропоновано мікроскопічні багатостанові моделі з базисним врахуванням локальних кореляцій у формалізмі операторів Хаббарда та розвинено теорію термодинамічних і діелектричних властивостей кристалів DMAAIS-DMGaS, GPI і RS. Наведено опис впливу кристалічного поля типу одноіонної анізотропії (енергетичної нееквівалентності орієнтаційних станів) на послідовність і рід фазових переходів та їх зміну під тиском у сегнетоелектриках DMAAIS-DMAGaS. Показано, що дія поперечного електричного поля на системи зі складною орієнтацією ефективних диполів (кристали GPI та RS) є причиною придушення спонтанної поляризації, стрибків поперечної діелектричної сприйнятливості у точках фазових переходів та зміни їх температур.


Індекс рубрикатора НБУВ: В31,022 + В379.371.7,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339745 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського