РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000226313<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мелех Б. Я. 
Дослідження фізичних характеристик та хімічного вмісту областей НІІ в блакитних компактних карликових галактиках : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / Б. Я. Мелех; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. - К., 2003. - 19 c. - укp.

Використано спектри областей HII, одержані Ізотовим та іншими (1994 - 1997 рр.). Модифіковано метод розрахунку Lc-спектру, який базується на припущеннях про іонізаційно-рекомбінаційну та термічну рівноваги в областях НІІ. Знайдено Lc-спектри іонізуючих ядер 43-х областей HII у блакитних компактних карликових галактиках (БККГ). Розраховано сітку фотоіонізаційних моделей свічення (ФМС) областей HII у БККГ. Зазначено, що одержані у результаті діагностики інтегральних спектрів сітки ФМС іонні вмісти використано для виведення нових виразів ICF. Дані вирази протестовано на відтворення хімічного вмісту, заданого у ФМС. Для визначення вмісту гелію виведено новий вираз ICF(He). Знайдений вміст хімічних елементів в областях HII використано для аналізу залежності Y-Z і одержано Yp, а також темп його збагачення. Розраховано оптимізовані ФМС (ОФМС) 12-ти областей HII у БККГ. Показано, що знайдені у результаті значення Yp і dY/dZ у межах похибок збігаються з відповідними значеннями, одержаними за новими ICF. Доведено, що вплив відхилень від сферичної геометрії та характеру флуктуації густини для розрахунку ОФМС не впливає на кінцеві значення Yp і dY/dZ. Встановлено, що значення Yp у межах похибок збігаються з відповідними значеннями, які одержала група Ізотова та інші (1997 - 1999 рр.), а величина dY/dZ може бути пояснена наявністю в областях HII БККГ великої кількості зір Вольфа - Райє, вітром яких HII швидко збагачується важкими елементами.


Індекс рубрикатора НБУВ: В677.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323132 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського