РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000226483<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мухіна І. В. 
Діагностика сенсоневральної приглухуватості у робітників "шумових" професій з урахуванням "дозо-ефектної" залежності дії шуму : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / І. В. Мухіна; Ін-т оториноларингології ім. О.С.Коломійченко АМН України. - К., 2006. - 19 c. - укp.

Досліджено питання поширеності, діагностики та профілактики сенсоневральної приглухуватості в робітників "шумонебезпечних" професій на підставі результатів комплексного вивчення "дозо-ефектної" залежності дії шуму. Установлено, що частота професійної сенсоневральної приглухуватості (ПСНП) серед трудящих Донбасу протягом 44-х років має достовірну тенденцію до росту (від 0,0005 - 0,00016 випадків на 1 000 працюючих у 1960 - 1965 рр. до 0,107 - 0,012 випадків на таку кількість працюючих у 1996 - 2000 рр.). Науково обгрунтовано реальні рівні ризику розвитку ПСНП у гірників Донбасу, що відповідають значенням ризику розвитку ПСНП міжнародного стандарту ISO 1999.2 (1990 р.) і значно перевищують ризик, розрахований за показниками вперше виявлених випадків ПСНП. Доведено, що за мірою збільшення шумового навантаження погіршується здатність судин мозку до вазодилатації у пробі з нітрогліцерином, що свідчить про зниження їх функціональних резервів. Це найбільш виражено в інтракраніальних відділах хребетних артерій. На підставі проведених досліджень установлено, що функціональний стан слухового аналізатора взаємозалежно з функціональним станом мозкових артерій за показниками постійного зрушення порогу (<$Eroman ПЗП sub {4~000}> і пікової швидкості кровотоку у пробі з нітрогліцерином (коефіцієнт кореляції від 0,30 до 0,49 за <$Eroman p~<<~0,05>). Удосконалено принципи формування групи ризику розвитку сенсоневральної приглухуватості (визначено значення показників функції слуху та церебральної гемодинаміки). Розроблено схему проведення післязмінної реабілітації та диспансеризації. Обгрунтовано частоту проведення періодичних медичних оглядів


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.431.12 + Р683.024-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347397 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського