РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000226991<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шалапко Ю. І. 
Еволюційні моделі фретинг-процесу у номінально-нерухомому фрикційному контакті : автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.02.04 / Ю. І. Шалапко; Хмельниц. нац. ун-т. - Хмельниц., 2009. - 38 c. - укp.

Вирішено науково-технічну проблему підвищення довговічності номінально-нерухомих фрикційних з'єднань, що має важливе значення у забезпеченні довготривалої експлуатації відповідальних конструкцій і вузлів, які експлуатуються в полі вібраційного навантаження. З використанням методів математичного моделювання та комп'ютерної симуляції розроблено еволюційну модель динамічної поведінки контакту. Модель базується на математичних формулюваннях особливостей фрикційної взаємодії поверхонь за умов малих швидкостей проковзування (менше 1 мм/с), а саме - в околицях нульової швидкості у разі реверсивного руху поверхонь. Досліджено динамічні передумови виникнення й еволюції фретинг-процесу у контакті металевих поверхонь. Описано якісні та кількісні характеристики фретингостійкості конструкційних матеріалів у разі циклічних мікрозміщень менше 15 мкм. Досліджено питання міцності поверхневих шарів для змішаного контакту. Визначено та підтверджено експериментально режим динамічного зчеплювання - проковзування для фретинг-процесу як самий небезпечний у аспекті максимальної концентрації комплексу фрикційної та вібраційної активності у контакті. Осцилограми у вигляді масиву часових рядів проаналізовано на основі Фур'є-перетворень, вейвлет-перетворень, шляхом проведення розрахунку показника Ляпунова, побудови перерізів Пуанкаре. Запропоновано спосіб підвищення фретингостійкості номінально-нерухомих фрикційних з'єднань комбінованою обробкою поверхонь електроіскровим легуванням твердими сплавами з наступним лазерним опромінюванням. За цього щільність покриття поверхні лазерним опромінюванням створює комірки різних розмірів, що призводить до армування


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.556 + К413.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365634 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського