РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000227020<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дубровська О. Т. 
Еволюція жанру оди на зламі століть (кінець XVIII - початок XIX) : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / О. Т. Дубровська; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2003. - 19 c. - укp.

Досліджено загальні закономірності жанрової еволюції оди в європейській літературі кінця XVIII - першої половини XIX ст., на рубежі двох великих епох - риторичної та постриторичної, коли змінюється зміст поняття "жанр". Проаналізовано жанрові концепції у сучасному вітчизняному та зарубіжному літературознавстві та обгрунтовано два аспекти жанрової інтерпретації оди в перехідний період: ідейно-тематичний комплекс та словесно-образний світ твору. Визначено основні періоди розвитку жанру оди в європейській літературі: античний, ренесансний, класицистичний, романтичний та постриторичний. Вивчено етапи історії оди в українській літературі від Ю.Дрогобича до М.Зерова. Головну увагу приділено переходу жанрових норм у жанрові традиції та інтерпретації цього процесу на прикладі творчості Ф.Г.Клопштока, Г.Державіна, Ф.Гельдеріна та Ф.Тютчева. Відзначено, що інтерпретація окремо взятих творів грунтується на загальних принципах теорії жанру як "пам'яті мистецтва" (М.Бахтін).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.453 + Ш5(0)-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324882 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського