РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000227099<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Новосад К. Б. 
Еволюція чорноземів типових глибоких південно-східного лісостепу України під різними фітоценозами : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.03 / К. Б. Новосад; Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН. - Х., 2001. - 21 c. - укp.

За результатами комплексних польових, лабораторних (хімічних) та експедиційних (маршрутних) досліджень наведено теоретичні узагальнення та запропоновано теорію еволюції грунтоутворювального процесу під штучними лісовими фітоценозами. Розроблено систематичне положення лісокультурних грунтів і визначено їх класифікаційний підрозділ на базі елементарних грунтотвірних процесів (ЕГП) і біодіагностики, що дозволяє прогнозувати їх подальший розвиток, зміну родючості та раціональне використання, особливо під час проведення фітомеліоративних робіт (залуження, заліснення) на площі понад 10 млн. га, які будуть виведені з розряду орних. Показано, що 30-50-річне зростання лісових культур на чорноземах сприяє розвитку акумулятивного профілю за всіма діагностичними показниками, але аналіз елементарних грунтоутворювальних процесів свідчить про появу нових ЕГП: підстилкоутворення, гуміфікацію у підстилці, формування кислотності, знекарбоначення та інших, нехарактерних для чорноземів. Висунуто тезу про необхідність виділення підтипу "чорнозем лісовий" зі збереженням відомих підрозділів (таксонів) нижче підтипу: рід, вид, різновид, розряд, які часто зустрічаються під лісами Лісостепу і, особливо, Степу, що у класифікації Розова - Іванової входять до "вилужених чорноземів".


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.17-2(4УКР)

Шифр НБУВ: РА313800 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського