РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000227194<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Голик Л. М. 
Еколого-географічні фактори мінливості кількісних і якісних ознак рослин пшениці ярої та створення на цій основі сортів пшениці озимої : автореф. дис... канд. с.-г. наук.: 06.01.05 / Л. М. Голик; Нац. наук. центр "Ін-т земл-ва УААН". - Чабани, 2009. - 23 c. - укp.

На підставі експериментальних даних доведено доцільність використання сортів пшениці ярої м'якої різного еколого-географічного походження та впливу на них термічного мутагенного фактора (низьких температур). Для створення нового вихідного матеріалу та сортів пшениці озимої установлено суттєву різницю за рівнем прояву адаптивних і продуктивних ознак у сортів пшениці ярої м'якої залежно від еколого-географічного походження. Це уможливило виділення та відбір серед них джерела окремих і комплексно цінних ознак для обробки термічним мутагеном у створенні вихідного матеріалу з озимим типом розвитку. Дія низьких температур на рослини пшениці ярої м'якої <$Eroman {M sub 2 ~-~M sub 4 }> в осінньо-зимовий періоди спричинила в них мутаційну мінливість, яка мала прояв у появі нових ознак, а саме: зміні типу розвитку, різної довжини стебла та колоса, форми та продуктивності колоса, різних властивостей (зимостійкості, стійкості проти хвороб, якості зерна). Це дозволило відбирати новий вихідний матеріал пшениці озимої. Виявлено, що на першому місці за кількістю доборів з озимим типом розвитку рослин були сорти пшениці ярої м'якої американського походження - 52 %, в європейських - 34 %, афро-азійських - 14 %. Сівба насіння <$Eroman {M sub 2 ~-~M sub 4 }> на початку оптимальних строків висіву озимих сприяла формуванню вищої зимо-морозостійкості рослин у порівнянні з оптимальними та пізніми строками висіву. За дії низьких температур на сорти пшениці ярої м'якої створено соти пшениці озимої м'якої "Зимоярка", "Волошкова", "Багіра", "Вдячна", "Святкова", з яких сорти "Зимоярка" та "Волошкова" занесено до державного реєстру України.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362248 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського