РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000228097<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Карбушева І. В. 
Експериментальне вивчення фармакологічної ефективності нового поліфенольного препарату альтану при виразкових колітах : Автореф. дис... канд. біол. наук : 14.03.05 / І. В. Карбушева; Одес. держ. мед. ун-т. - О., 2002. - 17 c. - укp.

Вивчено новий препарат "Альтан" на основі елаготанінів, одержаних з шишок вільхи клейкої та сірої. Встановлено, що альтан має широкий спектр фармакологічної активності: виражені антирадикальні, антиоксидантні, мембранопротекторні, антиексудативні та антимікробні властивості, що дає змогу прогнозувати лікувальний ефект використання альтану у разі виразкових колітів. Показано терапевтичну ефективність альтану в дозі 1мг/кг на експериментальних моделях ураження товстого кишечнику: оцтовокислого сигмоїдиту, формалінового проктиту та радіаційного ураження кишечнику в щурів. Встановлено достовірні переваги альтану у порівнянні з салазопіридазином за противиразковою дією, пригніченням запального процесу слизової оболонки кишечнику, впливом на процеси перекисного окиснення ліпідів та ультраструктуру колоноцитів. Визначено, що альтан є практично нетоксичним, не проявляє місцевоподразнювальних, ульцерогенних і гепатотоксичних властивостей, не впливає на секреторну функцію шлунка, а також сприяє гальмуванню перистальтики кишечнику. Зазначено, що салазопірадазин є більш токсичною речовиною, ніж альтан і належить до групи мало токсичних речовин. Даний препарат не впливає на секреторну функцію шлунка та перистальтику кишечнику та проявляє ульцерогенну та гепатотоксичну дію. Зроблено висновок, що альтан можна рекомендувати для комплексної терапії запальних і виразкових захворювань товстої кишки, а також профілактики та лікування пострадіаційних уражень органів шлунково-кишкового тракту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.301.6-52 + Р282.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322210 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського