РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000228113<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Приліпко Т. М. 
Експериментальне обгрунтування доз селену в раціонах молочної худоби : автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.02 / Т. М. Приліпко; УААН. Ін-т тваринництва. - Х., 2006. - 37 c. - укp.

Вперше вивчено вміст селену в кормах раціонів великої рогатої худоби зони Лісостепу та Полісся України, розроблено й експериментально перевірено дози селену для сухостійних і лактуючих корів, бугаїв-плідників, телят, ремонтних телиць різного віку та відгодівельного молодняку молочної худоби. Встановлено стимулювальний вплив оптимальних доз селену на перетравність поживних речовин, обмін азоту та мінеральних елементів, рубцевий метаболізм, продуктивність та якість продукції тварин, спермопродукцію бугаїв-плідників і відтворну здатність маточного поголів'я. На підставі визначення у різні вікові періоди тварин ферментативної активності крові обгрунтовано біологічний зв'язок селену з інтегральними показниками рівня окиснювально-відновних процесів в організмі. Доведено, що фактори живлення є найважливішими елементами, які впливають на ефективність антиоксидантної системи організму. Зокрема, встановлено, що природні та синтетичні антиоксиданти разом з оптимальними рівнями селену в раціоні допомагають підтримувати достатній рівень ендогенних антиоксидантів у тканинах. Зроблено припущення, що захисний ефект в організмі оптимальних доз селену може бути обумовлений його здатністю оберігати цитомембрани біологічних систем від окиснення, стабілізувати в них ліпіди та перешкоджати виходу лізосомальних ферментів. З використанням результатів наукового дослідження удосконалено наукову концепцію мінерального живлення молочної худоби.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.23 + П60-455.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354384 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського