РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000228266<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іщук Л. В. 
Екстремальні струми в напівпровідникових структурах : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / Л. В. Іщук; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2000. - 22 c. - укp.

Досліджено ефекти, що виникають у напівпровідникових структурах під час протікання струмів екстремально великої густини (до такої, що руйнує структуру через її розігрів). Під час протікання струму через кремнієві плівки структур "кремній на ізоляторі" виявлено його осциляції з великою амплітудою та частотою. Під час осциляцій струм змінювався від 300 мкА до 5 мА, а частота досягала 3 МГц. За допомогою запропонованого методу визначення температури доведено, що осциляції струму взаємопов'язані з осциляціями температури кристалічної гратки та концентраціями електронно-діркових пар. Температура під час осциляцій змінювалась від 700 К до 1300 К, концентрація - від 1015 см-3 до 1018 см-3. Згідно з запропонованим механізмом виникнення осциляцій зростання струму зумовлено термічною генерацією електронно-діркових пар, а його зменшення -b-дрейфом. Вперше виявлено в кремнії зворотний амбіполярний дрейф електронно-діркових пар. Доведено, що протікання постійного струму великої густини у плівках легованого оловом оксиду індію викликає необоротне зменшення їх провідності. Даний ефект виникає в процесі рекристалізації плівок під час протікання в них струму. У плівках, нанесених на полімерні підкладинки, утворились нитки, що складаються переважно з індію, утворення яких подібне до утворення дендритів. Під час протікання імпульсів струму в плівках відбувалось їх механічне руйнування через невідповідність коефіцієнтів теплового розширення плівки та підкладинки. Доведено, що розсіювання носіїв заряду в плівках легованого оловом оксиду індію відбувається переважно на заряджених


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271.24,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310853 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського